پشتیبانی

پشتیبانی

image left

این بخش از وب سایت در حال راه اندازی است و به زودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پندار همواره در کنار شماست

متخصصین پندار در هر ساعت از شبانه روز آماده ی ارایه خدمات مشاوره ای و پشتیبانی به تمامی مشتریان ارجمند می باشد.

لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید

بحرانی معمولی

image right

سامانه ی نام دامنه (Domain Name Syetem) که به اختصار DNS خوانده می شود روشی سلسله مراتبی است که بانک اطلاعاتی مربوط به نام های نمادین و معادل IP آنها را روی کل شبکه ی اینترنت توزیع کرده است این سیستم در سال ۱۹۸۴ ایجاد و طی سالهای بعد توسعه یافت. وقتی میخواهید وارد سایتی شوید می بایست آدرس وب سرور آنرا بدانید. آدرس وب سرور با آدرس IP مشخص میشود. اما به خاطر سپردن آدرس IP دشوار است لذا می توان به جای آن از Domain Name ها استفاده کرد. برای هر IP یک Domain Name در نظر گرفته شده است. مثلا IP آدرس گوگل ۶۶.۲۴۹.91.103 است که شما برای دسترسی به گوگل می توانید از IP و یا از آدرس www.google.com استفاده کنید.

معادل کلمه قلمرو مي باشد، هر فرد حقيقي يا حقوقي مي تواند صاحب يک يا چند دامنه در اينترنت باشد. دامنه نامي است که هميشه با يک پسوند همراه بوده و با نقطه از آن جدا ميشود. ترکيب "نام" بهمراه "پسوند" يک دامنه را تشکيل مي دهد و هر يک به تنهايي دامنه محسوب نميشود، به عنوان مثال "pendarnet.com" يک دامنه است که از ترکيب "pendarnet" و "com." تشکيل شده است و در اينترنت به اين شکل آدرس دهي مي شود : http://www.pendarnet.com . در ميان فارسي زبانان گاهاً از کلماتي همچون "دامين" و "دومين" نيز بجاي "دامنه" استفاده مي شود.

Domain نامي است که شما براي سايت خود انتخاب مي کنيد و Web Hosting ميزباني است که به Domain شما سرويس دهي مي کند ، مانند اختصاص فضا ، Email و ...

معناى لغوى SEO كه مخفف Search Engine Optimization است، بهينه سازى موتور جستجو مى باشد. SEO يعنى توليد كردن صفحات وبى كه براى موتورهاى جستجو جالب و فريبنده هستند. بهينه سازى صفحات وب اين است كه شما در نتايج يك موتور جستجوى بزرگ بيشترين امتياز را داشته باشيد. اهميت اين موضوع از آنجا ناشى مى شود كه اكثر مردم از موتورهاى جستجو براى رسيدن به مطلب يا محصول مورد نظر خود استفاده مى كنند. به عنوان مثال در گوگل و ياهو، اكثر مردم فقط به صفحه اول نتايج جستجو نگاه مى كنند. بنابراين براى داشتن ترافيك بالا از طرف موتورهاى جستجو، اين مسأله الزامى است كه سايت شما در صفحه اول نتايج جستجو قرار گيرد. علم بهينه سازى موتور جستجو در مورد روشهاى فنى مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، كلمات كليدى و عبارات كليدى و توضيحات مناسب سايت و كلاً محتوايى كه موتورهاى جستجو دوست دارند، مطالعه مى كند. موتورهاى جستجو صفحات وب را به وسيله نرم افزار خزندگى (عنكبوت) پيدا و فهرست بندى مى كنند. متأسفانه همه نرم افزارهاى خزندگى يك جور كار نمى كنند. براى مثال اگر صفحه وب شما در يكى از موتورهاى جستجو امتياز بالايى داشته باشد، ممكن است در ديگر موتورها اين چنين نباشد. يكى از كارهايى كه متخصصان بيهنه سازى موتورهاى جستجو انجام مى دهند، پيگيرى همه تغييرات عملكرد داخل موتورهاى جستجو است. بنابراين آنها مى توانند صفحات وب را بر طبق اين تغييرات بهينه سازى كنند. به علاوه آنها همراه با تغييرات موتورهاى جستجوى مختلف خود را تابع اين موتورها قرار مى دهند. هنگامى كه شما يك طراح براى طراحى سايت تجاريتان انتخاب مى كنيد، شما بايد از اين طراح درباره بهينه سازى موتورهاى جستجو سؤال كنيد و بايد از او بخواهيد بر طبق اصول بهينه سازى براى موتورهاى جستجو ساخت صفحات وب سايت شما را شروع كند. در صورتيكه اين كار طولانى تر از طراحى هايى كه شما بيش از اين داشته ايد، نيست. اين كار خيلى آسان تر و معقول تر است كه شما در همان بار اول كه سايتتان بر روى وب قرار مى گيرد، شامل بهينه سازى براى موتورهاى جستجو شود.

فضا و اطلاعات سايت شما بايد بر روی يكی از كامپيوترهای ميزبان که 24 ساعت متصل به اينترنت است قرار گيرد تا ديگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسي داشته باشند. در حقيقت ميزبان يا هاست ، تمام يا بخشي كوچك از فضاي يك كامپيوتر را هميشه به اینترنت متصل می کند كه به مرورگرها اين امكان را مي‌دهد كه با تايپ دامنه شما در بخش مرورگر خود، بتوانند به صفحات وب سايت شما دسترسي پيدا كنند و يا برنامه ای خاص را برای ايجاد آن صفحات اجرا كنند. به عبارت ديگر، ميزباني يك سايت عبارتست از فراهم نمودن محلي مناسب بعنوان پايگاه اصلي برای ارسال و دريافت اطلاعات از طريق اينترنت که در اصطلاح فنی به آن Web Hosting گفته می شوند.

نرم‌افزار مديريت محتوا يا Content Management System برنامه‌اي است كه بطور كامل از ايجاد، مديريت و بروزرساني يك وب‌سايت پشتيباني مي‌كند و تمام ابزارهاي مورد نياز براي مديريت يك سايت را دارا مي‌باشد. CMS چرخه زندگي يك صفحه وب را از ايجاد و بروزرساني تا انقراض آن در بر مي‌گيرد. CMS همچنين داراي قابليت مديريت ساختار سايت، شيوه نمايش صفحات و ارتباط آنها با منوها مي‌باشد. به عبارت ساده‌تر CMS نرم‌افزاري است براي توليد وب‌سايتي حرفه‌اي.

بله. شرکت فناوری اطلاعات پندار خدمات بهینه سازی وب سایت را ارایه میدهد.

یک طراحی سایت (پویا) و یا داینامیک به صورت خودکار به گونه ای (درحال تغییر) برای ارائه اطلاعات طراحی می شود. در حالی که صفحات استاتیک صفحاتی است که از قبل پیکربندی شده و تعاملی نیست. طراحی سایت داینامیک، اغلب به صورتی است که قبل از نمایش صفحه، اطلاعات لازم را از جایی دیگر بدست می آورد. بنابراین محتوای صفحه همیشه در حال تغییر است.

اطلاعات در یک صفحهء دینامیک اغلب از نتایج پایگاه داده ها database query مانند نتایج (جستجو) بدست می آید. نوع دیگری از صفحات دینامیک این است که آنها به سادگی اطلاعات را از دیگر منابع مانند وب سایتی که RSS feed خود را به نمایش گذاشته است، بدست می آورند. طراحی این صفحات هم به گونه ای پویا و دینامیک هستند زیرا محتوای صفحات هر زمان که RSS feed به روز شود، تغییر می نماید.

تنها مهارت های از قبیل آشنایی به برنامه هایی مانند word ، بازکردن صفحات وب، ورود نام کاربری و پسورد برای مدیریت و ورود اطلاعات کافی است و ورود اطلاعات به سایت به سادگی ارسال یک ایمیل می باشد و تخصص خاصی احتیاج نخواهد داشت.